infogrodzisk.pl | Grodzisk Mazowiecki

Strona startowa Kultura Centrum Kultury

Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim

Maraton Chopinowski w Centrum Kultury

Maraton Chopinowski w Centrum KulturyW Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim w dniach 12-16 maja br. odbędzie się Maraton Chopinowski wpisujący się w cykl imprez organizowanych w całym kraju w związku z ogłoszeniem roku 2010 - Rokiem Fryderyka Chopina. Ośrodek Kultury w Grodzisku Mazowieckim we współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki proponuje grodziszczanom udział w serii recitali chopinowskich, które odbywać się będą przez 5 dni maratonu w sali widowiskowej Centrum Kultury przy ul Spółdzielczej od godz.19.00.

Każdego dnia Maratonu Chopinowskiego będą wykonane dwa 40-to minutowe koncerty. Wykonawcami będą wyłonieni w drodze eliminacji polscy uczestnicy tegorocznego festiwalu chopinowskiego. Zatem w ciągu pięciu dni na scenie sali widowiskowej grodziskiego Centrum Kultury wystąpi 10 pianistów reprezentujących światowy kunszt i poziom artystyczny. W przerwie między recitalami, uczniowie szkół z Grodziska Mazowieckiego deklamować będą wiersz Cypriana Kamila Norwida „Fortepian Chopina”.
Więcej…
 

Dzień Kultury Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim

Dzień Kultury Żydowskiej w Grodzisku MazowieckimGrodzisk Mazowiecki posiada wielokulturowe korzenie. Na przestrzeni wieków charakter miasta kształtowały współistniejące tu niegdyś rozmaite grupy etniczne i wyznaniowe, w tym mieszkający licznie w Grodzisku Żydzi. 20 marca 2010 r. w ramach dnia „Dnia Kultury Żydowskiej” w Grodzisku Mazowieckim zostanie zaprezentowana kultura żydowska i pamięć po dawnych mieszkańcach miasta.

W ramach projektu, który jest wspólnym przedsięwzięciem Stowarzyszenia Europa i My oraz Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, będzie można wziąć udział w szeregu różnorodnych warsztatów, wystaw, ale też happeningu, grze miejskiej, przedstawieniu teatralnym i koncercie.
Więcej…

Grodzisk Mazowiecki uczci Chopina recitalem

Grodzisk Mazowiecki uczci Chopina recitalem

Z okazji obchodów 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się recital fortepianowy Teresy Janiny Czekaj. Koncert organizowany jest w porozumieniu Stowarzyszenia Europa i My, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Mazowieckim oraz Stowarzyszenia „Chopin 2010” w ramach projektu „200 concerts pour Chopin 2010”.

Od 2008 roku Teresa Janina Czekaj jest dyrektorem artystycznym Stowarzyszenia „Chopin 2010”, które organizuje koncerty i manifestacje na terenie Francji, by uczcić 200 rocznicę urodzin kompozytora, ukazać go na tle jemu współczesnych i zaznaczyć jego wpływ na rozwój muzyki XIX i XX wieku.

Więcej…

Wieczór książek o historii Grodziska Mazowieckiego

Wieczór książek o historii Grodziska MazowieckiegoCentrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zaprasza wielbicieli lokalnej historii w poniedziałek 25 stycznia o godz.18.00 na wieczór poświęcony grodziskim wydawnictwom historycznym. W programie spotkanie z Alicją Barańską-Szafrańską, autorką książki „Grodzisk Maz., Archangielsk, Tobolsk” połączone z promocją tomu i kiermaszem książek historycznych.

Książka Alicji Barańskiej - Szafrańskiej, napisana wspólnie z Januszem Sobierajem, przedstawia czytelnikom nieomal zapomniany epizod grodziskiej historii, a mianowicie losy pochodzących z naszego miasta zesłańców - działaczy PPS, którzy decyzją władz rosyjskich zostali wywiezieni na Sybir. Zebrane w opracowaniu dokumenty i wspomnienia, obfitujące w nieznane fakty i nazwiska tutejszych rodzin, zostały opublikowane po raz pierwszy.
Więcej…

Uratowane konie – wernisaż fundacji Pegasus

Uratowane konie – wernisaż fundacji PegasusFundacja „Pegasus” zaprezentuje w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim kilkanaście fotografii ukazujących sceny z życia uratowanych koni, które w ośrodku fundacji w Musułach koło Grodziska Mazowieckiego znalazły bezpieczny dom. Zdjęcia wykonali wolontariusze na co dzień zajmujący się końmi.

„Pegasus” zajmuje się ratowaniem życia koni, zapewniając im rehabilitację i schronienie. Fundacja pomogła blisko 140 chorym, maltretowanym i starym koniom. W stajniach „Pegasusa” zwierzęta uzyskują schronienie, profesjonalną opiekę oraz ciepły, spokojny dom, którego nigdy nie miały.
Więcej…
Strona 1 z 3