infogrodzisk.pl | Grodzisk Mazowiecki

Strona startowa Edukacja Przedszkola Przedszkole przy ul. Górnej w Grodzisku otwarte!

Przedszkole przy ul. Górnej w Grodzisku otwarte!

Email
Otwarcie przedszkola przy ul Górnej, Grodzisk Mazowiecki, 3 września 2011 r. / Fot. Paweł Kółkiewicz, InfoGrodzisk.plNowy budynek Przedszkola nr 4 im. Króla Maciusia I przy ulicy Górnej w Grodzisku Mazowieckim został oficjalnie otwarty. Przedszkolacy powitali licznie przybyłych grodziszczan i zaproszonych gości - wierszem, śpiewem i tańcem. Po 30 latach działalności w starym budynku, grodziskie przedszkole nr 4 przenosi się do nowoczesnego i przestronnego obiektu, w którym znajduje się 10 sal lekcyjnych, sala gimnastyczna, a na zewnątrz ponownie zaprojektowany plac zabaw i mała architektura.

Nowy budynek przedszkola może teraz pomieścić aż 275 dzieci. To dwa razy więcej niż do tej pory, ale i tak nie dla wszystkich chętnych starczyło miejsc. Wcześniej do placówki przy ul Górnej uczęszczało ok. 140 dzieci w 6 grupach przedszkolnych. Nowe przedszkole jest zaaranżowane z uwzględnieniem potrzeb najmłodszych dzieci oraz osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to około 7,5 miliona złotych.

Oficjalne otwarcie nowego budynku przedszkola nastąpiło 3-go września 2011 r., ok. godziny 11.30. Gospodarzem uroczystości otwarcia przedszkola była Pani Bożena Malczewska, dyrektorka Przedszkola nr 4. Uroczystości poprzedziła Msza Święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Piaskowej, której przewodniczył biskup Piotr Jarecki.
 
Po uroczystościach przecięcia wstęgi nastąpiło zwiedzanie nowego budynku przedszkolnego. Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego i zaproszeni goście z zainteresowaniem odwiedzali liczne sale nowego przedszkola im. Króla Maciusia I. Przedszkolaki z ciekawością przyglądały się szturmującym ich przedszkole tłumom.

Po zwiedzaniu rozpoczął się festyn ze znanym z telewizji Hugo i jego przyjaciółmi. Dzieci licznie wzięły udział w konkursach i zabawach, a dorośli udali się na grochówkę i kiełbaski z grilla.

W gminie Grodzisk Mazowieckim w wieku przedszkolnym jest w tym roku ponad 2000 dzieci. 1200 uczęszcza do przedszkoli publicznych, a 600 do przedszkoli prywatnych. Tak więc ok. 90 proc. dzieci w gminie jest objętych opieką przedszkolną. Średnia w Polsce wynosi ok. 60 proc.

Paweł Kółkiewicz

Czytaj także: Rekrutacja do publicznych przedszkoli w Grodzisku Mazowieckim

Otwarcie przedszkola przy ul Górnej w Grodzisku Mazowieckim

3 września 2011 r.
Zdjęcia: Paweł Kółkiewicz